doradca podatkowy z Wrocławia

Znaleźć dobre biuro rachunkowe wcale nie jest tak łatwo. Na rynku znajdziemy mnóstwo firm, oferujących usługi tego rodzaju, jednak nie każde może być w równym stopniu rzetelne. Należy zatem zrobić dobre rozpoznanie, bowiem od biura księgowego zależy bardzo wiele, m.in. prowadzenie całej księgowości, czy wszystkie rozliczenia z urzędem skarbowym. Niewielki błąd może mieć naprawdę znaczne konsekwencję więc nie możemy pomijać tak istotnej kwestii. Problem pojawia się jednak w wymaganiach, jakimi trzeba kierować się przy wyborze, ponieważ nie każdy zdaje sobie sprawę, co jest najbardziej istotne.

Kompetencje biura księgowego

Po pierwsze jeśli wybierasz biuro księgowe, to koniecznie musisz sprawdzić, czy posiada ono certyfikat księgowy nadany przez Ministra Finansów. Ważne jest także aby sprawdzić jego aktualność, a także wiarygodność. To bardzo ważne, gdyż dzięki temu będziesz mieć pewność, że masz do czynienia z rzetelną firmą.

Po drugie zwróć uwagę na to, czy dane biuro księgowe ma wykupioną polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej. Tego rodzaju ubezpieczenie gwarantuje nam zabezpieczenie przed wszelkimi niedociągnięciami oraz błędami ze strony biura rachunkowego. Jest to także dowód, że prowadzący biuro tego rodzaju jest pewien jakości swoich usług i traktuje klientów bardzo poważnie albowiem wykupienie polisy OC jest stosunkowo drogie.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze biura rachunkowego?

dobre biuro rachunkowe to podstawaBiuro rachunkowe powinno zostać dopasowane do profilu Twojej firmy. Jeśli zależy Ci na bliskim kontakcie to skup się jedynie na mniejszych biurach, które mają ograniczoną liczbę klientów. Wtedy będziesz mieć pewność, że jesteś ważnym klientem, a o Twoje sprawy, pracownicy biura księgowego zadbają z należytą starannością. Taki układ może okazać się o wiele korzystniejszy. Wszelkie dokumenty będziesz mógł przekazywać bezpośrednio do osoby uprawnionej do zarządzania Twoimi rachunkami.

Jak w każdej dziedzinie tak i tutaj niezmiernie istotne jest doświadczenie, wiadomo że każdy musi kiedyś zaczynać, jednak niekoniecznie chcemy aby uczono się właśnie na nas. Sprawdź więc od kiedy działa firma i na jakich polach odniosła już sukcesy. Jeśli posiadasz małą firmę, to zobacz, czy dane biuro księgowe zajmowało się już rozliczeniami podatkowymi małych przedsiębiorstw.

Konsultacje z doradcą podatkowym

Dużym plusem będzie ponadto możliwość konsultacji z doradcą podatkowym w każdym dogodnym dla nas terminie. Nie zawsze mamy przecież czas żeby czekać na konkretne raporty, czy miesięczne sprawozdania. Czasami możesz potrzebować porady na już, dlatego sporą zaletą będzie właśnie taka forma współpracy. Przyjrzyj się także, czy buro rachunkowe, które wybrałeś ukierunkowane jest na konkretny rodzaj rozliczeń, nie potrzebujesz bowiem specjalisty od wszystkiego na raz. Ważne aby wybrane biuro zajmowało się jedynie działalnością rachunkową.

Jeśli sprawdzisz wszystkie wspomniane wyżej kwestie, to możesz mieć pewność, że wybrałeś godne zaufania biuro rachunkowe, któremu spokojnie możesz powierzyć swoją księgowość.