dobry doradca podatkowy to cenny nabytek

Zawód doradcy podatkowego jest zawodem zaufania publicznego, dlatego powinien gwarantować klientom poczucie bezpieczeństwa i dobrze świadczonych usług. Nawiązanie współpracy z doradcą podatkowym wydaje się być słusznym wyborem, zwłaszcza kiedy prowadzimy własną działalność gospodarczą. Do jego obowiązków należy bowiem m.in. prowadzenie ksiąg podatkowych, sporządzanie statutów spółek, pomoc w zakładaniu spółek, czy rozliczenia roczne z urzędem skarbowym. Z jakich jeszcze powodów zatrudnię doradcy podatkowego będzie opłacalną decyzją?

Dobry doradca podatkowy – zalety

Doradca podatkowy podlega pod ustawę o doradztwie podatkowym, która jasno określa jego obowiązki oraz uprawnienia. Ma on o wiele większe kompetencje niż np. księgowy. Dobry doradca powinien posiadać wysokie kwalifikacje, o których świadczą liczne dyplomy. Jednym z jego obowiązków jest stałe podnoszenie umiejętności zawodowych, co na bieżąco sprawdza Krajowa Izba Doradców Podatkowych.

Niewątpliwą zaletą doradcy podatkowego jest fakt, iż obejmuje go tajemnica zawodowa. Możemy mieć zatem pewność, że żadne informacje nie wydostaną się poza granice naszej firmy. Doradca podatkowy z racji swojego zawodu nie może być przesłuchiwany przez sąd bądź policję w sprawach dotyczących klienta, którego reprezentuje. Ma także specjalne uprawnienia do reprezentacji swoich klientów przed odpowiednimi sądami administracyjnymi bądź innymi organami podatkowymi. Dzięki temu może choćby sporządzać pisma procesowe, czy doradzać nam w tym zakresie.

Zobowiązania doradcy podatkowego

Jak już wcześniej wspomniano, doradca podatkowy ma pewne zobowiązania z racji wykonywanego zawodu. To właśnie dlatego musi przestrzegać określonych norm postępowania. Jedną z nich jest obowiązek świadczenia usług i działań na rzecz i dla dobra swojego klienta. Wszystko co robi musi wynikać z ochrony interesów osoby dla której pracuje. W żadnym wypadku nie może umyślnie szkodzić, gdyż jest to karalne oraz niezgodne z zasadami etyki zawodowej. Nadzór nad pracą doradcy podatkowego sprawuje Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Wszelkie złamanie zasad bądź obowiązków wynikających z ustawy o etyce doradców podatkowych, skutkuje wykreśleniem danego doradcy z listy, a następnie odebraniem mu prawa do wykonania zawodu.

Polisa OC doradcy finansowego

Każdy doradca podatkowy musi posiadać polisę OC, która ma gwarantować bezpieczeństwo jego klientom. Tego rodzaju ubezpieczenie ma dawać pewność dobrze wykonywanych usług. Jeśli cokolwiek pójdzie nie tak z winy doradcy podatkowego, to możemy ubiegać się o wypłatę należnego odszkodowania. To prawo jest bezdyskusyjne i działa na rzecz klientów.

Doradztwo podatkowe jest bardzo korzystne i wydaje się być o wiele lepszym rozwiązaniem niż zatrudnienie księgowego. Dobry doradca podatkowy poprowadzi wszelkie rozliczenia z ZUS, zajmie się naszymi księgami rachunkowymi i podpowie nam jakie strategie finansowe możemy wdrożyć aby zminimalizować koszty. Jeśli jeszcze się zastanawiasz, czy to opłacalne rozwiązanie, to nie masz co dłużej rozważać tej decyzji. Zgłoś się do kancelarii podatkowej i zaoszczędź czas oraz swoje pieniądze.