Zakładanie jednoosobowej działalności gospodarczej Wrocław

Założenie firmy jednoosobowej z Kancelarią Podatkową GOSKON krok po kroku

Istnieje pewne społeczne przekonanie, że założeni działalności gospodarczej to wielomiesięczny proces, który kończy się rewizytami w wielu różnych instytucjach urzędowych. Nie ma co ukrywać, że jest w tym trochę racji, ale tylko trochę. Bez wątpienia przy założeniu jednoosobowej działalności gospodarczej pomoże nasza Kancelaria Podatkowa GOSKON z siedzibą we Wrocławiu, która zajmie się wszelkimi formalnościami w imieniu podatnika.

CEIDG – pierwszy krok przy zakładaniu działalności gospodarczej

CEIDG czyli Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej jest to instytucja u której otrzymamy formularz który jest pierwszym i podstawowym narzędziem do założenia działalności gospodarczej. Formularz można pobrać z Internetu lub skorzystać z pomocy naszych doradców podatkowych z Kancelarii Podatkowej Goskon, którzy kompleksowo pomogą w wypełnieniu go, oraz wyjaśnią jego poszczególne elementy.

Pobranie formularze jak i samo założenie jednoosobowej działalności gospodarczej jest od lipca 2011 roku całkowicie bezpłatne. Korzystając z naszych usług płacą Państwo JEDYNIE za doradztwo i pomoc w wypełnieniu formularza, czyli za usługi które potencjalnym podatnikom sprawiają najwięcej problemów.

Czym jest i co uzyskujemy po wypełnieniu formularza CEIDG przy zakładaniu działalności gospodarczej?

Wypełniony formularz zgodnie ze wcześniejszym opisem, jest podstawowym elementem przy zakładaniu jednoosobowej działalności gospodarczej (firmy). Dzięki niemu uzyskują Państwo dostęp do swoich numerów NIP i REGON.

W wypełnionym formularzu określamy również między innymi:

  • płatnika składek ubezpieczeniowych swojej działalności gospodarczej (ZUS otrzymuje tutaj dane zarówno Państwa jak i Państwa pracowników),
  • kompletne dane personalne niezbędne do założenia działalności gospodarczej,
  • rodzaj działalności gospodarczej (określenie statusu firmy i jej aktywności musi być zgodna z klasyfikacją kodów),
  • nazwę firmy wraz z jej adresem.

Dokładnie wypełniony wniosek trafia do Urzędu Miasta lub Gminy do której musimy udać się wraz z ważnym dowodem osobistym.
W przypadku osób chcących założyć swoją działalność gospodarczą przez Internet, potrzebny jest do tego podpis elektroniczny. O tym jakie trzeba spełnić warunki aby go uzyskać mogą się Państwo dowiedzieć u naszych doradców podatkowych w biurze Kancelarii Podatkowej GOSKON przy ulicy Lechitów 14 we Wrocławiu.

ZUS i Urząd Skarbowy – tu także zaznaczymy obecność Państwa jednoosobowej działalności gospodarczej

Urząd Skarbowy to instytucja w której podejmą Państwo wiele decyzji odnośnie swojej działalności gospodarczej. To tam ustalony zostanie porządek płatności podatków. Dlatego wspominamy o potencjalnych werdyktach gdyż w Urzędzie Skarbowym zdecydują Państwo czy być płatnikami VAT.

Większość firm z ogółu jest zwolniona z VATu, jednak w naszej Kancelarii podatkowej GOSKON dowiedzą się Państwo więcej o tym w jakich sytuacjach i przy jakiej działalności płacić podatek VAT. Jest to ściśle uzależnione od rodzaju i charakteru działalności gospodarczej. W siedzibie naszej firmy szerzej dowiedzą się także Państwo o różnego rodzaju:

  • ulgach podatkowych przy zakładaniu działalności gospodarczej,
  • zwolnieniach z płacenia podatku VAT przy prowadzeniu konkretnej formy zakładu,
  • progach i kwotach podatkowych,

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to miejsce gdzie przyszły przedsiębiorca jest postrzegany dwuosobowo: jako płatnik składek oraz jako osoba ubezpieczona. Dotyczy to także wszystkich pracowników zatrudnionych w Państwa działalności gospodarczej.

Istotną informacją w Państwa potencjalnych relacjach z ZUS-em jest to, iż wypełniony wniosek CEIDG musi tam trafić nie później niż 7 dni po momencie powstania obowiązku ubezpieczeniowego. Tę formalność również pomoże załatwić za Państwo nasza firma doradztwa podatkowego GOSKON z Wrocławia.

Istotne jest też uzyskanie w urzędzie statystycznym numeru REGON który najczęściej jest już do pobrania następnego dnia od momentu złożenia wniosku o jego nadanie. REGON w przypadku wniosku do ZUS-u nie musi być podany od razu, można go uzupełnić po jego uzyskaniu.

Firmowe Konto bankowe i pieczątki zakładowe – czy niezbędne przy prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej?

Konto bankowe jak i pieczątka firmowa to narzędzia niezwykle przydatne przy prowadzeniu działalności gospodarczej, ale nie niezbędne. Konto bankowe osobne dla firmy jest konieczne tylko w przypadku gdy limit transakcji przekroczy 15.000 tyś EURO.

Wybór banku też nie zawsze jest sprawą łatwą. Przyszli przedsiębiorcy nie koniecznie zwracają uwagę na szczegóły, choć drobne ale niekiedy niezwykle istotne przy prowadzeniu działalności rachunkowej w działalności gospodarczej. W tej kwestii także pomocni będą dla Państwa nasi doradcy z Kancelarii Podatkowej GOSKON z Wrocławia.

Pieczątka także nie jest obowiązkowa przy prowadzeniu firmy. Przynajmniej nie istnieje żadne konkretne uwarunkowanie prawne przy tego typu narzędziu do prowadzenia działalności gospodarczej. Jednak jej posiadanie wbrew pozorom jest ważne i nieliczne przedsiębiorstwa nie posiadają pieczątek.

Poza posiadaniem pieczątki z racji praktycznych (stemplowanie faktur lub druków urzędowych) ma ona także wydźwięk psychologiczny i prestiżowy. Stempel nadaje bardzo często powagi dokumentowi który wystawiamy. Dlatego też jakie informacje i w jakim kształcie powinny znaleźć się a pieczątce uzyskają Państwo u naszych doradców w Kancelarii z Wrocławia.

Dodatkowe regulacje i zezwolenia potrzebne przy różnorodnym charakterze przyszłej działalności gospodarczej

Uzyskanie koncesji, pozwoleń lub innych odpowiednich wymogów na przykład sanitarnych to najczęstsze problemy z jakimi stykają się osoby zakładające swoje pierwsze działalności gospodarcze.

Innych pozwoleń potrzebuje agencja ochrony a innych prowadzenie chociażby serwisu pojazdów mechanicznych. O tych wszystkich regulacjach jak i o pozwoleniach lub koncesjach niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej dowiedzą się Państwo więcej podczas spotkania którego organizatorem będzie nasza Kancelaria Podatkowa GOSKON z siedzibą we Wrocławiu.