prowadzenie kadr przez biuro rachunkowe to wygodne rozwiązanie

Wiele obowiązków powiązanych z prowadzeniem kadr bądź płac w naszej firmie możemy powierzyć podmiotom zewnętrznym. Tego rodzaju zabieg nazywany jest zazwyczaj outsorcingiem i bywa szeroko stosowany na całym świecie. Takie rozwiązanie ma bowiem szereg zalet, które przekładają się choćby na minimalizację kosztów, jakie zazwyczaj ponosimy utrzymując biuro. Dowiedz się zatem jakie są jeszcze zalety outsorcingu kard i z jakich powodów może się to okazać niezmiernie korzystne właśnie w Twojej firmie. Może dzięki temu poznasz zupełnie nowe drogi rozwoju dla przedsiębiorstwa, jakie prowadzisz.

Zalety prowadzenia kadr

Poszukiwanie oszczędności jest znamiennie podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Warto przeanalizować więc w jakich obszarach możemy sobie pozwolić na uszczuplenie budżetu, a w jakich jest to kompletnie niekorzystne i wręcz niemożliwe. Co ciekawe możemy to zrobić bez potrzeby rezygnacji z aktualnego poziomu funkcjonowania naszej firmy. Jakie zmiany należy wdrożyć? Odpowiedź jest dość prosta, wystarczy bowiem skorzystać z pomocy fachowców, którzy pomogą nam w prowadzeniu biznesu.

Sprawy kadrowe często pochłaniają wiele cennego czasu, który potencjalnie moglibyśmy przeznaczyć na bardziej strategiczne dziedziny. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem zlecenie prowadzenia kadr dla podmiotu zewnętrznego. Rozwiązanie to generuje przede wszystkim olbrzymie oszczędności zarówno czasu, jak i pieniędzy. Jednak to nie wszystkie zalety, jakie mogą wynikać z outsourcingu kadrowego. Brak potrzeby zatrudniania księgowych na etacie w firmie wiąże się również z oszczędnością miejsca na biura dla pracowników oraz na przechowywanie całej masy istotnej dokumentacji. To właśnie firma zajmująca się naszym i sprawami kadrowymi ma obowiązek przetrzymywania całego archiwum.

Minusy prowadzenia kadr

Warto zadać sobie pytanie, czy prowadzenie kadr przez podmiot zewnętrzny może mieć jakiekolwiek wady. O zaletach już powiedzieliśmy więc czy może być tak kolorowo? Otóż z prowadzeniem kadr przez inny, niezależny organ, mogą się wiązać opóźnienia czasowe. Nie mamy przecież na miejscu dostępu do wszystkich dokumentów, czy analiz księgowych. Ten problem da się jednak rozwiązać, wystarczy przy podpisywaniu umowy dogadać wszelkie szczegóły. Możemy poprosić np. o szczegółowe raporty przynajmniej raz na dwa tygodnie. Warto także ustalić kwestię dodatkowych konsultacji.

Niektórzy obawiają się również wycieku ważnych informacji poza obręb własnej firmy. W końcu osoby postronne będą miały wgląd do naszych dokumentów. Należy przy tym pamiętać, że poufność to podstawowy zapis w umowie, którego przekroczenie może sporo kosztować, dlatego nie będzie ono dla nikogo opłacalne.

Prowadzenie kard przez podmioty zewnętrze to rozwiązania, jakie od dawna zyskują na popularności, głównie ze względu na mnogość zalet jakie posiadają. Wypróbuj je w swojej firmie, a zobaczysz jak wiele możesz zyskać.